Quvasoy shahrida “Dolzarb bir oylik” safarbarligi tadbirlari
O‘zbekiston Respublikasi Davlat Bojxona Qo‘mitasi raisi maslahatchisi M.Soliyev rahbarligidagi ishchi guruh vakillarining Quvasoy shahridagi o‘rganishlari davomida muhtaram Prezidentimiz tomonidan qabul qilingan farmoyishga asosan mahallani sug‘orish tizimi bilan ta’minlash borasida ishlarni amalga oshirdilar..
Bunda, suv ta’minoti og‘ir bo‘lgan Nayman MFY da 2 ta tik quduq nasosi (skvajnya) qurish rejalashtirilgan bo‘lib, mutasaddilar tomonidan joyiga chiqqan holda o‘rganish ishlari olib borildi.
Charog'on ko‘chasidagi chuqurligi 120 metr bo‘lgan tik quduq nasosida bugungi kunga kelib burg‘ulash bajarildi. Umumiy ishlar 70% ga bajarilgani va ushbu nasos ishga tushurilishi natijasida Nayman MFY dehqon xo‘jaligi va aholi tomorqa yer maydonlarini sug‘orish bilan ta’minlanash nazarda tutilgan.ani va ushbu ishlarni jadallashtirish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.
“Tomorqadan unumli foydalanish bo‘yicha tuman mahallalarida ilg‘or tajribalarni ommalashtirish”
“Birlashgan o‘zar”
“ Vatan yagonadir, Vatan bittadir”
Dang‘ara tumanida kitob yarmarkasi tashkil etildi
Xalq deputatlari Dang‘ara tumani Kengashining Yettinchi chaqiriq oltinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.